Jakie choroby leczy medycyna chińska?

Tradycyjna medycyna chińska (TCM) oferuje szeroką gamę metod terapeutycznych opartych na wspólnej filozofii, które zostały opracowane w Chinach i czerpią z tradycji ponad 3000 lat. Zaliczyć do nich można różne formy ziołolecznictwa, akupunktury i dietetyki.

Poniżej znajdziesz przydatne i praktyczne informacje na temat kilku z wielu chorób zachodu, które leczę w moim gabinecie. Niektóre informacje dotyczą ogólnych zaleceń dietetycznych i zestawów ćwiczeń, które możesz natychmiast zastosować w celu załagodzenia objawów chorób wymienionych poniżej.

Oczywiście porady dotyczące właściwego odżywiania się i stosowania diety nie są w stanie zastąpić leczenia akupunkturą i zaleceń specjalisty medycyny chińskiej. Przed ich zastosowaniem należy skonsultować się z wykwalifikowanym terapeutą medycyny chińskiej. Zawarte na tym blogu informacje nie stanowią elementu poradnictwa publicznego, jak również nie powinny być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne dla pacjentów indywidualnych.

Natychmiastowa eliminacja bólu

Choroby układu pokarmowego

Leczenie bólu Zgaga i refluks żołądka
Leczenie urazów

Ginekologia i płodność

Ortopedia

Akupunktura w czasie ciąży Zespół zamrożonego barku
Menopauza Ból pleców
Kandydoza Choroba zwyrodnieniowa stawów
PMS Reumatoidalne zapalenie stawów
Niepłodność Łokieć tenisisty

Układ Oddechowy

Dermatologia

Astma Łuszczyca

Układ nerwowy

Choroby wewnętrzne

Depresja Tarczyca
Beszenność Niedoczynności tarczycy
Lęk Cukrzyca
Migreny
Porażenie bella

Układ odpornościowy

Alergia

 

Aby uzyskać dodatkowe, ciekawe informacje na temat metod leczenia stosowanych w medycynie chińskiej, zakresu chorób leczonych przy pomocy akupunktury w naszym gabinecie oraz jak przygotować się przed wizytą, kliknij poniższy link: Medycyna Chinska i Akupunktura